هاسلبلاد V1D 4116

تصویر دوربین: 
هاسلبلاد V1D 4116

دوربین مدیوم فرمت هاسلبلاد V1D 4116

از سال 1941 که هاسلبلاد اولین دوربین خود را به دنیا معرفی کرد تا به امروز حدود 75 سال میگذرد و به همین مناسبت محصولاتی تحت عنوان 4116 (1941-2016)  امسال در نمایشگاه فوتوکینا (2016) به نمایش در خواهد آمد و شاید جالبترین آن دوربین V1D  باشد  در زیر توضیحات این دوربین را شرح خواهم داد.

دوربینی شبیه به دوربینی که حدود 75 سال پیش طراحی شده!   در عکس ها دوربین سری  V را مشاهده میکنید و شباهت این دو دوربین  ، بدون شک  این شباهت حکایت از هوشمندی طراحی اولیه دوربین توسط ویکتور هاسلبلاد  را دارد.

از شباهت ظاهری که بگذریم دوربین V1D  با رزولوشن 75 مگا پیکسل در قطع مربع  با قابلیت اتصال لنزهای  V  سیستم  H  سیستم (با آداپتور ) و لنزهای  X1D -  با ویزور در سطح کمر و در سطح چشم  خاطره عکاسی با دوربین های  V  را برای علاقمندان هاسلبلاد زنده خواهد کرد با این تفاوت که به غیر از بک دیجیتال که به صورت ثابت و جدایی ناپذیر به بدنه متصل شد ه است قطعات و لوازم جانبی دیگر شبیه به سری V  قابل تعویض هستند.

از نکات جالب این دوربین طراحی آن برای چپ دست ها و راست دست هاست !  فرض کنید با دست چپ دوربین را در دست بگیرید نا خد آگاه انگشت نشانه بر روی دکمه شاتر (دکمه نارنجی رنگ ) قرار خواهد گرفت و اگر راست دست باشید برای فشار دادن دکمه شاتر از دسته کمکی می توانید استفاده کنید.

تصویر کوچک: 
HASSELBLAD V1D
HASSELBLAD V1D
HASSELBLAD V1D - باویزور در سطح کمر یا وست لول
HASSELBLAD V1D
HASSELBLAD V1D
HASSELBLAD V1D
HASSELBLAD V1D
HASSELBLAD V1D
HASSELBLAD 500C
HASSELBLAD 500C