امروز یکی از بیشترین موارد استفاده از نور های ال ایی دی در عکاسی  تبلیغاتی از محصولات  است . عکاسی از جواهرات و یا محصولات متعدد یک فروشگاه مجازی نمونه هایی از کاربرد این نور هاست .

 از مزیت های استفاده از این نور ها می توان به سرعت بالای نورپردازی ، ثبت رنگ صحیح و دقیق محصول و امکان کنترل و مشاهده نور های تابیده  شده به محصول قبل از ثبت نهایی اشاره کرد.

نور های ال ایی در بازار تنوع زیادی دارند و انتخاب نور ال ایی دی با کیفیت و استاندارد بسیار حائز اهمیت است . یک نور غیر استاندارد نه تنها بر رنگ عکس حاصل تاثیر مخرب دارد بلکه بر روی شارپنس و تفکیک تصویر هم اثر نا مطلوب خواهد داشت .

با ورود این دسته از نور ها در عکاسی و تصویربرداری پارامتر های جدیدی هم به همراه این این نور ها وارد فرهنگ و اصطلاحات نورپردازی شده است که از میان آنها میتوان به CRI  و  TLCI  اشاره کرد.

یکی از پارامتر های اساسی در انتخاب این نور ها در صد تطابق این نور ها با نور طبیعی است که با پارامتر (CRI-COLOR RENDERING INDEX) در کاتالوگ ها ی فنی این محصولات معرفی می شود . مثلا محصولی با CRI  بین 80 تا 100 یک نور ایده آل برای تضمین بازتابش رنگ های صحیح است .

در مواردی پایین بودن ضریب CRI  می تواند باعث حذف یک طیف از رنگ در عکس ثبت شده گردد یعنی اساسا نور تابیده شده توانایی نمایش این طیف رنگ را ندارد و عکاس در این موارد فقط احساس می کند که رنگ ها صحیح نیست و شاید در درک علت اصلی آن دچار سر در گمی شود. مثلا این اتفاق در عکاسی از فرش و کاشی و سرامیک که طیف های گستر ده ای از رنگ را در بر می گیرد بیشتر نمایان می شود.

پارامتر شاخص دیگر در تصویربرداری تلویزیونی  است که با TLCI  –  TELEVISION LIGHTING CONSISTENCY INDEX  مشخص می شود .

در نوامبر سال 2012 اتحادیه پخش تلویزیونی اروپا استانداردی برای نور های مورد استفاده با دوربین ها ی تلویزیونی جهت ارزیابی این نور ها بر طبق نمایش صحیح رنگ به دنیای تصویر برداری معرفی کرد . در مورد این پارامتر هم عدد بین 90 تا 100 بسیار قابل قبول است .

 دمای رنگ نورها LED  در دو حالت کلوین ثابت 5600 و یا بایو کالر با کلوین 3200 تا 5600 در بازار موجود است و شدت نور با یک دیمر قابل تنظیم است . نکته مهم دیگر در این نورها ثابت بودن کلوین انتخابی هنگام بالا بردن و پایین آوردن شدت نور است . نور های غیر استاندارد با بالا بردن و پایین آوردن شدت (دیمر) تغییر کلوین پیدا می کنند و نا خود آگاه کلوین تغییر کرده و وایت بالانس تغییر پیدا می کند و در نتیجه رنگ ها در ثبت نهایی دچار مشکل خواهد شد . بدون شک ثبت دقیق و استاندارد اولیه عکس با نور استاندارد  خیلی راحت تر از اصلاحات بعد از ثبت است ! و برای یک ثبت استاندارد باید ابزار استاندارد تهیه کرد .

پنل های ال ایی دی COMBO 200  (کلوین 5600) و COMBO 200 C  (بایو کالر یا دورنگ با کلوین از 3200 تا 5600 ) نانگوانگ با ابعاد 50 در 70 سانت با قطری در حدود 7 سانت  جایگزینی  مناسب و شبیه  به سافت باکس  فلاش در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی است.

تطابق 95 درصدی با نور روز (CRI=95) رنگی دقیق و منطبق بارنگ  اصلی محصول را نمایش می دهد . این دقت در نمایش رنگ ها از پایین ترین تا بالاترین توان نور دهی پنل بدون خطا و یکسان است . 

یکی دیگر از مزایای پنل COMBO 200-LED اشغال فضای کم در استودیو به جهت باریک بودن آن است .

صفحه پارچه ای همراه پنل به سافت شدن بیشتر نور کمک می کند و نوری سافت و مناسب برای عکاسی پرتره یا تصویر برداری در استودیو های خبری را تامین می کند.

پنل قابلیت تغییر زاویه  90 درجه ( حالت افقی و تابش نور از بالا به محصول ) را حول محل اتصال به پایه دارد.

زمان طولانی کارکرد بدون تولید حرارت بالا برای محصولاتی که حرارت باعث تخریب آنها میشود از دیگر مزایای نور های ال ایی دی است .

نور افکن ، نور باطومی، پنل های مختلف دستی و استودیویی و رو دوربینی از انواع مختلف نور های ال ایی دی است که باید در انتخاب آنها باید به پارامتر های توضیح داده شده در بالا دقت کرد تا نتیجه مطلوب در عکاسی و تصویربرداری حاصل شود.